KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 17113082
nr 1711 3082
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Kolteckning, "Hisingsbron". Signerad, daterad -31, oramat löst blad. Bladets mått: 27x37 cm
Kondition: slitage
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
600 kr
måndag 30 juni 2025
kl 18:34:02
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander