KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 17113082

nr 1711 3082

Waldemar Sjölander

(1906-1988), Sverige

Kolteckning, "Hisingsbron". Signerad, daterad -31, oramat löst blad. Bladets mått: 27x37 cm

Kondition: slitage

Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.

Utrop:

600 kr

måndag 30 juni 2025
kl 18:34:02

Waldemar Sjölander

Läs mer om Waldemar Sjölander